Zaujala vás ketogénna diéta? Pred tým, ako si objednáte celé balenie proteínových jedál, ktoré nestoja úplne málo, si o nej zistite všetko, a to do poslednej bodky. Ak totiž trpíte niektorými chronickými ochoreniami alebo zdravotnými problémami, bielkovinová diéta pre vás nemusí byť vhodným spôsobom redukčnej diéty.Žena s tetovaním a výraznou ozdobou vo vlasoch.jpg

Stav ketózy: Prirodzený – neprirodzený stav pre organizmus

Keď zo svojej stravy vylúčite cukry a tuky, ktoré nahradíte bielkovinami, vaše telo sa už po niekoľkých dňoch dostane do takzvaného stavu ketózy. V preklade to znamená, že vaše telo začne energiu čerpať z nahromadených tukov, pretože mu nebudete dodávať žiadne cukry. Tento stav je označovaný za prirodzený pre naše telo. To je pravda, no aj nie je.

Najväčší problém tkvie v tom, že tento stav pre telo predstavuje záťaž. Tá síce nie je negatívna, no nič, na čo naše telo nie je zvyknuté, pre neho v prvom momente nie je úplne príjemné. Ak teda trpíte inými zdravotnými komplikáciami, ako je samotná nadváha, s bielkovinovou diétou, by ste mali byť opatrní.

Kedy na diétou ani nepremýšľajte

Poznáme viacero chorôb a zdravotných problémov, pri ktorých je ketogénna diéta úplne nevhodná.

  1. Diabetes
  2. Ochorenia pečene
  3. Ochorenia štítnej žľazy
  4. Hormonálne poruchy

Žena v bielej košeli leží na posteli s malým bielym psom.jpg
Okrem ochorení, pri ktorých nie je tento druh diéty vhodný, poznáme aj iné zdravotné obmedzenia.

  1. Tehotenstvo
  2. Citlivé tráviace ústrojenstvo
  3. Klimaktérium
  4. Obdobie dospievania.

Pamätajte hlavne na jedno. Ak vás trápia aj na pohľad zanedbateľné zdravotné komplikácie, ako je napríklad častá bolesť hlavy alebo opúchanie nôh, vždy sa o bielkovinovej diéte poraďte so svojim lekárom. Stav, do ktorého sa vaše telo dostane, síce nie je nezdravý, no v niektorých prípadoch nemusí byť ani bezpečný. Takže ku všetkému pristupujte s rozvahou, rozumom a hlavne s obozretnosťou.

Previous post Cannibal Holocaust- jeden z najkontroverznejších a najbrutálnejších filmov všetkých čias
Next post Ovocie: Zdravé, sladké a zakázané!
Menu