LED bodové svietidlá a žiarovky

Ak sa máme orientovať na tému osvetlenie a svetelné produkty a mali by sme začať tými, ktoré sú u spotrebiteľov dlhodobo obľúbené, tak potom sú to bodové svietidlá. Stretávame sa s nimi ako v bežných domácnostiach, tak aj vo interiéroch firiem. Sú obľúbené najmä kvôli svojej praktickej stránke, majú pomerne nenápadný dizajn a pritom poskytnú spravidla kvalitnú dávku svetla tam, kde to je žiadané, respektíve na konkrétny bod, kam ich zaostríme. A áno, aj tieto svetlá nájdeme v kategórii LED, obľúbené sú „bodovky“ gu10 led, avšak so svojimi úspornejšími vlastnosťami, čo opäť ocení každý domáci aj firemný interiér.

  • Každý ocení pravidelnú úsporu energií za osvetlenie, veľa ľudí preto ocení svetlá s technológiou LED.

žiarovka, stena

Niekto sa možno tohto prechodu obával. Obával sa, že svetelné produkty z kategórie Light Emitting Diode budú úplne iné, že pôjde o nejakú novinku, na ktorú si nebude vedieť zvyknúť. Je však úľava, že viditeľne sa tieto svetlá od tých klasických vlastne nelíšia. V čom sa odlišujú, to sú hlavne úsporné vlastnosti žiarenia s dlhšou životnosťou. To teda znamená pravidelnú a dlhodobú úsporu pri svietení a zníženie nákladov za elektrickú energiu. Pozornosť sa ďalej oplatí pri ich výbere venovať aj tomu, akú farbu svetla chcete uprednostniť.

S bodovým led svetlom sa následne viaže aj vlastnosť, ktorú od neho vlastne očakávame- je ideálne, ak s ním chcete nasvietiť a zvýrazniť nejakú konkrétnu časť miestnosti. Predstavuje preto pomerne univerzálne možnosti využitia.

žiarovky, osvetlenie

Technológia LED (Light Emitting Diode) je postavená na tom, že za zdroj žiarenia využíva svetlo emitujúce diódy, čo značí veľmi úsporný a nerušený chod žiarenia. Navyše sa takéto led svetlá po ich zapnutí okamžite rozžiaria, nemusia sa rozohrievať. Ak sú pri týchto produktoch použité kvalitné diódy, potom môžete rátať aj s ich dlhou životnosťou, u led žiaroviek sa napríklad udáva životnosť žiarenia na cca 50 000 hodín.

You may also like...