Ortopedický matrac pre boľavý chrbát

Ortopedické matrace sú ideálne pre chrbát, ktorý zvykne často bolievať. Materiály sú poskladané tak, aby sa dostavil ortopedický účinok a tvar. Telo sa na podobnom matraci dokonale uvoľní, keďže sa mu matrac prispôsobí. Exituje niekoľko druhov matracov. Pružinové matrace, ako to už vyplýva z názvu, majú v sebe pružiny. Ortopedický efekt takéhoto matraca je zabezpečovaný práve pružinami. Pružiny sú špeciálnej hrúbky a kvality. Na ne sa vrstvia ďalšie materiály, ktoré potom určujú požadovanú tvrdosť matraca. Na pružiny sa napríklad môžu nastielať pásy z kokosového vlákna, ktoré vznikajú lisovaním.

ranné vstávanie

Pružinové matrace zvyknú mať dlhú životnosť. Pružiny zabezpečujú dostatočnú pružnosť matraca a preto sa pružinový matrac môže umiestniť aj na pevný drevený rošt. Pružiny zabezpečujú už dostatočné pruženie a ohybnosť matraca pri ležaní, takže pružný lamelový rošt tu nie je nutný. Pokiaľ sa pre pružinový matrac rozhodnete, budete mať na výber z rôznych druhov. Väčšina takýchto matracov je tvrdšia alebo stredne tvrdá. Niektoré druhy sa dokonca dajú používať obojstranne, kde jednu stranu budete mať mäkšiu a druhú stranu zase tvrdšiu. Tvrdší matrac je lepší pre ľudí s menšou hmotnosťou, športovcov, alebo pokiaľ spávate na chrbte.

matrac

V mnohých prípadoch má aj chrbát radšej tvrdší alebo stredne tvrdý ortopedický matrac. Niektoré pružinové matrace majú okrem kokosového vlákna v sebe aj penu, čo oceníte, ak chcete mať ešte väčší komfort z toho, že sa vám matrac prispôsobí. Výborné napríklad, keď spíte na boku. Pri výbere matraca vo firme SEGUM si môžete navoliť poťahy, ktoré chcete, aby váš matrac mal, teda druh látky alebo materiálu a tiež veľkosť, ktorú potrebujete. Od klasického modelu pružinového matraca až po vyšperkované matrace, ktoré sú obojstranné alebo spevnené, že majú vyššiu nosnosť.

You may also like...