Slovenskí užívatelia facebooku pozor, bude prístupná nová služba Marketplace!

Najznámejšia sociálna sieť prepojená s bazárom. Znie to ako presný zásah. Takýmto štýlom vlastne vzniká najväčšia pravdepodobnosť ako niečo predať, alebo naopak výhodne kúpiť. Sociálnu sieť facebook navštevuje takmer každý Slovák, čiže cca 5 000 000 ľudí a to každý deň. Preto sa zdá prepojenie sociálnej siete s novou službou Marketplace ako skvelý nápad, vlastne v iných krajinách je táto služba už zaužívaná. Od marca 2018 by už mala byť prístupná i slovenským užívateľom.

fcb

S online bazármi už možno máme skúsenosť a nie sú žiadnym prekvapením, ale rozoberme si bližšie túto novú facebookovú službu Marketplace. Funguje v podstate na podobný spôsob, ale má pár výhod. Prvou je dostupnosť pre množstvo potencionálnych kupcov či predajcov, druhou je prepojenie bazáru s messengerom. Tým pádom nemusíte zadávať telefónne číslo, dokonca ani e-mail. Záujemca osloví predajcu priamo, pričom obe strany vidia svoj profil. V určitom smere je to dôveryhodnejšie, no pritom i jednoduchšie. Nemusíte rozmýšľať o čom bude rozprávať cez mobil, skrátka prirodzene četujete cez messenger. Na očiach pritom môžete mať zobrazený konkrétny inzerát so všetkými informáciami a hlavne fotkou dotyčného produktu.

grafika

Tých výhod je ale ešte viacej. Pri návšteve Marketplace sa vám napríklad zjaví výber najtopovanejích ponúk. Nemusíte pátrať, najzaúmavejšie inzeráty máte hneď na očiach, možno vás niektoré v zápätí po prihlásení zaujmú. Ak by nie, môžete priamo využiť filtrovanie a dostať sa priamo ku kategórii produktov, o aké momentálne javíte záujem. Ale výber ponúk môžete zúžiť i na konkrétnu geografickú vzdialenosť. To je myslím si dosť podstatná voľba a hlavne v prípade, kedy by vás poštovné vyšlo takmer toľko, ako samotná objednávka.

klávesnice

• Ak ste boli zvyknutí využívať facebookové bazáry, pribudne iba nenápadná zmena a to možnosť, či chcete svoj inzerát publikovať i na Marketplace. Prečo nie, zvýšite tým šance.

You may also like...