Stop unikaniu tepla z domova

O chvíľu začína zima a vy sa každý rok trápite stým, prečo Vám unikla teplo a vo vnútri máte zimu. Odpoveď je jasná, chýba vám zateplenie domu, výmena okien či slabé vykurovanie. Riešiť by ste to mali už teraz !
stroj

Zateplenie domu, nie je lacná záležitosť. No keď si svoj domček zateplite, cez zimu zistíte že máte vo vnútri väčšie teplo ako minuli rok. Okrem toho že Vám uniká teplo z domu, môžu sa Vám robiť na stenách plesne a ohrozí sa zdravie vašej rodiny. Preto ak máte možnosť na zateplenie už teraz tak nečakajte a zateplite svoj dom aby ste mali pokoj na ďalšie tuhšie zimu ktoré môžu prísť.
Cez staré drevené okná môže teplo uniknúť veľmi ľahko. Drevo je náchylné na vodu a môže začať hniť a plesnivieť a tým sa môže drevené okno rýchlo poškodiť, ale to zase môže záležať od toho koľko máte drevené okná na svojom dome. Najvýhodnejšie bude keď si dáte plastové okná. Dnes výrobcovia ponúkajú rôzne druhy plastových okien so všelijakými tesniacimi prvkami ktoré dokážu udržať teplo domu. Vybrať si môžete vybrať z viacerých druhov no ak chcete poriadne okná budete si musieť priplatiť.

Pokiaľ máte aj zateplený dom a vymenené okná a ste neviete prečo máte v dome zimu mali by ste skontrolovať kotol ktorým kúriť. Možno je chyba práve tam. Kotol nemá dobrý ťah na vykúrenie celého domu a práve preto je už na čase práve vymeniť túto jednotku, prípadne skontrolovať trubky alebo komín či nie je upchatý. Podľa informácií výrobcov ktorý tvrdia že kotol alebo vykurovacie jednotku je potrebné meniť každých 10 rokov. No taký kotol vydrží aj viac a ľudia ho menia až vtedy keď sa skončí jeho funkčnosť.

technologie

Na vine môžu byt aj radiátory. Niekde neprechádza voda a nezohrieva ho, alebo je hrdzavý a nepúšťa teplo prípadne sa môže stať že niekde môže na trubkách tiecť voda alebo môže byť odpojený. Skontrolujte pre istotu všetko aby ste sa uistili že je to v poriadku.

You may also like...