O chvíľu začína zima a vy sa každý rok trápite stým , prečo Vám unikla teplo a vo vnútri máte zimu. Odpoveď je jasná , chýba vám zateplenie domu ,  výmena okien či slabé vykurovanie.  Riešiť by ste to mali už teraz !
stroj

Zateplenie domu , nie je lacná záležitosť. No keď si svoj domček zateplite , cez zimu zistíte že máte vo vnútri väčšie teplo ako minuli rok. Okrem toho že Vám uniká teplo z domu , môžu sa Vám robiť na stenách plesne a ohrozí sa zdravie vašej rodiny . Preto ak máte možnosť na zateplenie už teraz tak nečakajte a zateplite svoj dom aby ste mali pokoj na ďalšie tuhšie zimu ktoré môžu prísť.
Cez staré drevené okná môže teplo uniknúť veľmi ľahko. Drevo je náchylné na vodu a môže začať hniť a plesnivieť a tým sa môže drevené okno rýchlo poškodiť , ale to zase môže záležať od toho koľko máte drevené okná na svojom dome. Najvýhodnejšie bude keď si dáte plastové okná . Dnes výrobcovia ponúkajú rôzne druhy plastových okien so všelijakými tesniacimi prvkami ktoré dokážu udržať teplo domu. Vybrať si môžete vybrať z viacerých druhov no ak chcete poriadne okná budete si musieť priplatiť.

Pokiaľ máte aj zateplený dom a vymenené okná a ste neviete prečo máte v dome zimu mali by ste skontrolovať kotol ktorým kúriť. Možno je chyba práve tam. Kotol nemá dobrý ťah na vykúrenie celého domu a práve preto je už na čase práve vymeniť túto jednotku , prípadne skontrolovať trubky alebo komín či nie je upchatý. Podľa informácií výrobcov ktorý tvrdia že kotol alebo vykurovacie jednotku je potrebné meniť každých 10 rokov . No taký kotol vydrží aj viac a ľudia ho menia až vtedy keď sa skončí jeho funkčnosť.

technologie

Na vine môžu byt aj radiátory. Niekde neprechádza voda a nezohrieva ho , alebo je hrdzavý a nepúšťa teplo prípadne sa môže stať že niekde môže na trubkách tiecť voda alebo môže byť odpojený. Skontrolujte pre istotu všetko aby ste sa uistili že je to  v poriadku. 

Previous post Urob si sám
Next post Ako by také obutie malo vyzerať?
Menu