Vakcína – vďakabohu alebo bohužiaľ

Už odjakživa je spoločnosť rozdelená kvôli istým normám. Nejakí ľudia sú takí, iní zase onakí. Ako ale vakcína proti koronavírusu ovplyvnila ľudí?

Ako iste všetci počuli, svet postihla obrovská kríza kvôli pandémii, ktorá našu zem zasiahla. Ľudia sa neustále musia chrániť, či už rúškami, rukavicami alebo ochrannými oblekmi. Avšak v posledných mesiacoch svitla pre niektorých ľudí nádej na normálny život v podobe vakcín, ktoré proti tomuto vírusu vyvinuli rôzne vedecké firmy. Začalo sa vo veľkom očkovať. Najprv zdravotníci, potom dôchodcovia, neskôr ostatní. No Slovensko stále patrí medzi krajiny s najnižším počtom zaočkovaných obyvateľov. Prečo je tomu tak?

Niektorých obyvateľov vakcíny nepresvedčili o svojej bezpečnosti. U podaktorých zaočkovaných sa objavili vedľajšie účinky, ktoré ostatných vystrašili natoľko, že sa odmietli dať zaočkovať. Ďalším dôvodom je možno aj to, že sa k prospechu vakcinácie vyjadruje viac politikov ako skutočných odborníkov.

ruky, umývadlo

Spoločnosť sa teda začala polarizovať – zaočkovaní verzus nezaočkovaní. Tí, ktorí majú vakcínu už za sebou tvrdia, že nezaočkovaní ľudia sú vlastne nezodpovední a ohrozujú všetkých naokolo. Naopak tí, ktorí vakcíny odmietajú zas označujú zaočkovaných, podporovateľov politiky a oligarchov.

Taktiež sa začali šíriť dezinformácie a vzniklo množstvo absurdných hoaxov o očkovaní proti COVID-19, ale aj o víruse samotnom, ktorým sa dá len ťažko uveriť. Medzi najznámejšie patrí napríklad to, že sa vírus šíri sieťou 5G, alebo že sa v ihle, ktorou sa očkuje nachádza čip, ktorý nám lekári aplikujú do tela.

čl

Novinka, ktorá prispela k tomuto rozdeľovaniu spoločnosti je nová očkovacia lotéria, ktorá má možnou výhrou presvedčiť ľudí, aby sa dali zaočkovať. Názory na túto lotériu sa opäť líšia – jedných to presvedčí a iní si myslia, že peniaze, o ktoré sa hrá, sa dajú využiť aj lepším smerom.

Navzdory všetkému by sa ľudia mali tolerovať a nedať sa ovplyvniť neoverenými informáciami, ktoré sa od nedôveryhodných a nevedeckých zdrojov šíria na internete. Každý sa musí rozhodnúť sám, čomu bude alebo naopak nebude veriť.

You may also like...