Venezuela, v podstate bohatá zem

Venezuela, ktorej sa hromadia problémy so štátnymi dlhmopismi, možno našla riešenie, ako tento problém napraviť využitím nových digitálnych finančných služieb, kedy sa bohatstvo nespája len s papierovými peniazmi.

vlajka

Áno, narážam na riešenie, ktoré je podobné Bitcoinu, no Venezuela bude mať digitálnu menu /kryptomenu/ krytú komoditným majetkom, konkrétne ropou. Je to pre nich ideálne riešenie, nakoľko so štátnych dlhopisov by sa len tak ľahko nedostali, pričom má však táto zem skôr prírodné bohatstvo, ktoré je žiadané po celej Zemi a zásoby tohto bohatstva sa čoraz viac míňajú. Vravím o rope. Ropa môže znamenať pre Venezuelu ukončenie problémov s večnými dlhmi, ktroré sa nedajú vyriešiť ľahko a ani rýchlo. Takýmto spôsobom môže byť táto krajina finančne a teda i rozvojovo slobodnejšia.

zeměkoule

Tento nový finančný zdroj Venezuely, ktorý bude krytý ropou, tak týmto štýlom môže dosahovať až neuveriteľných 267 miliárd Dolárov. A taká čiastka už rozhodne pomôže, takýto zdroj bude dostatočný k riadeniu celej krajiny, čo viac, i k jej zdravému rozvoju a ukončeniu dlhoročného finančného problému tejto krajiny. Pokiaľ by mali splácať peniazmi, rozhodne by sa takejto príjemnej a rozumnej zmeny tak ľahko nedočkali, až vôbec. Na tomto príklade jasne vidíme, akú silu môžu mať komodity a prírodné bohatstvo. Niekedy oveľa väčšiu, než peniaze v bežnej papierovej podobe.

•         Táto kryptomena bude mať názov Petro a nedá mi nespomenúť, že bude mať väčšiu hodnotu, než populárny Bitcoin. Tento venezuelský zdroj bude oproti Bitcoinu bohatší o takmer rovných 30 miliárd!
Je však ale zvláštne, že určité autority túto kryptomenu nepodporili. Každopádne však Venezuela dokáže disponovať takýmito prostriedkami, či to niekto schváli alebo nie.

vrty

Finančné problémy spojené s tou papierovou podobou majetku však trápia i venezuelských občanov, ktorých nešťastná ekonomika posledných rokov im nedovoľuje, aby žili kvalitnejšie. Vravíme tam o skrachovalej ekonomike, no práve mena Petro by im mohla naozaj pomôcť a z chudobnej krajiny spraviť bohatú.

You may also like...