Zábradlie z nerezu si môže dovoliť každý

Moderná doba si vyžaduje aj inovatívny prístup k všetkému, čo nás obklopuje, teda zmena životného štýlu má na svedomí aj nutnosť prispôsobenia sa takmer v každej oblasti činnosti človeka, výber vhodných materiálov nevynímajúc. Nerez patrí k tomu najlepšiemu, čo dnes trh ponúka. Stavby ako sú rodinné domy, bytové domy, administratíva, športoviská či obchodné centrá, všade tam je možné využiť fantastické vlastnosti nerezu. Najčastejšie ide o zábradlia schodísk či balkónov alebo terás, ktoré sa nachádzajú v každom z nich. Nerez daný objekt ozvláštni, dodá mu elegantný look a zároveň pôsobí veľmi esteticky. Je obľúbený hlavne kvôli svojej dlhej životnosti bez nutnosti náročnej údržby a nadčasovosti, takže jeho krásu budú obdivovať ešte aj ďalšie generácie.

Check-out-these-duplex-interior-design-ideas-FB-1200x700-compressed

Zábradlie je možné vytvoriť ako stĺpikové alebo v kombinácii so sklom. Pri stĺpikovom zábradlí sa na jeho vytvorenie používajú iba nerezové stĺpiky, no ak chceme kombináciu so sklom, treba urobiť základnú nosnú konštrukciu z nerezových stĺpikov a priestor medzi nimi vyplniť sklom. Sklo je bezpečnostné, connex, môže byť číre alebo mliečne. Spôsob ukotvenia zábradlia je rôzny, dá sa ukotviť zhora do podlahy alebo z bočnej strany schodiska či balkóna a je jedno, či je v exteriéri alebo v interiéri. Pozornosť však treba venovať výberu kvality ocele, ak bude zábradlie umiestnené v exteriéri, pretože poveternostné podmienky naň budú vplývať oveľa viac ako vo vnútri, a tak by použitá oceľ mala byť oveľa odolnejšia. Ošetrovanie je rovnaké, poutierať od prachu a preleštiť špeciálnym prípravkom na nerez.

schody, zábradlie

Nerezové zábradlie https://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/ je vhodné k akémukoľvek štýlu, je nadčasové a dizajnovo zaujímavé, pôsobí esteticky a je ľahko udržiavateľné. Jeho cena sa odvíja od viacerých faktorov ako je množstvo materiálu, typ konštrukcie alebo nutnosť výroby atypického prvku, no vyššie vstupné náklady vyváži jeho dlhá životnosť a jednoduché ošetrovanie, pričom si zachová svoj vzhľad po celý čas bez zmeny.

You may also like...