Bezpečné miesto alebo nie?

Čo na nás číha na internete? Povedali by ste si, že internet je také bezpečné miesto, kde sa nič nemôže stať a jednoducho nemáte ani dôvod sa strachovať. No ale pozor, to sa celkom dosť mýlite, pretože je to presne naopak. Tí, čo internetu veľmi nerozumejú, o tom asi nebudú vedieť, ale na internete toho číha veľa a mali by ste si na to dávať naozaj veľký pozor. V dnešnej dobe už na internete vyčíňa plno podvodníkov, ktorí nemajú problém na pár kliknutí vám vybieliť účet. A vám potom zostanú len oči pre plač. A preto je dôležité si o tom niečo prečítať a informovať sa o možných rizikách. A práve preto dúfam, že v tomto vám môj článok pomôže.

s

Podvodníci vám vybielia účet

Vždy si dávajte pozor, čo si sťahujete do telefónu. Podvodníci sú schopní napríklad napodobniť internetové bankovníctvo Českej sporiteľne, ktoré vyzerá skoro úplne rovnako. Ale v momente, keď sa prihlásite, tak oni získajú prístup k vašim bankovým údajom a už to nie je žiadna sranda. A ak máte na účte veľkú čiastku a omylom ste sa tam prihlásili a zadali tam svoje údaje, je to ešte horšie. Najhoršie je to v tom, že táto doba je celkom pokročilá v tomto smere (dalo by sa povedať) a podvodníci začínajú vymýšľať všetko možné, len aby mohli získať vaše peniaze. A preto musíte byť ešte viac opatrní, než kedy predtým.

ds

Vírus

Niečo podobné môže nastať, keď vám príde mail s nejakou neznámou adresou a výzvou, nech ho otvoríte. Pokiaľ túto mailovú adresu nepoznáte a nikdy ste ju nevideli, rozhodne mail neotvárajte. Môže v ňom byť schovaný nejaký vírus a ten vám môže poškodiť celý počítač. V tých lepších prípadoch sa to ešte dá odinštalovať (ale je to veľmi zložité a laik to určite neurobí), v tom horšom prípade bude celý počítač poškodený tak, že ho už nerozbehnete. Internet je fajn miesto, ale musíte si dávať pozor na to, čo otvárate.

You may also like...