Vsaďte svoju bezpečnosť na protipožiarne dvere

Ak ste v situácii, v ktorej napríklad staviate dom alebo sa chystáte na väčšiu či menšiu rekonštrukciu, pozornosť možno budete venovať aj dverám. A ako viete, tu máte na výber niekoľko možností, lacnejších aj tých drahších, kvalitných aj menej. Rozhodnúť by ste sa mali podľa pár konkrétnych priorít, ktoré od dverí a od vášho bývania očakávate. Ak medzi prioritu číslo jedna radíte bezpečnosť, tak potom sú v ponuke protipožiarne dvere, nad ktorými ste už pravdepodobne rozmýšľali.

vchodové dvere

Niekto si možno pomyslí, že takýto nadštandard nepotrebuje. Že u neho horieť nikdy nebude a keby aj horelo, tak už nejaké dvere, to mu moc nepomôže. V skutočnosti sú ale vlastnosti protipožiarnych dverí zaujímavejšie a majú oceniteľné vlastnosti.

Sú napríklad známe prípady ako táto modelová situácia:

Ak sa vám zabuchnú bežné dvere, niekedy ich možno vylomíte aj svojpomocne, oveľa rýchlejšie a šetrnejšie ich však otvorí zámočník. Pri zabuchnutí bežných dverí si zámočník s týmto problémom poradí relatívne rýchlo. Možno to bude trvať niekoľko minúť. Ak ale zámočníkov zavolali ľudia, čo disponujú práve protipožiarnymi dverami, celý proces je oveľa náročnejší a trvá možno aj dve hodiny! A kde je to pozitívum?

dvere, kľúčová služba

Tá pozitívna stránka tkvie v tom, aké ťažké je tento typ dverí vylomiť! Pre potenciálnych zlodejov to značí neprekonateľnú prekážku. A že preháňame?

Dobre, možno ak ide o skúseného zlodeja, nejakým spôsobom by ich po dlhej dobe vyrazil. Ale bol by naozaj hlúpy, ak by uprednostnil práve budovu či dom s takými ochrannými dverami, keď v okolí nájdete určité iné budovy či domy, do ktorých sa dostane oveľa ľahšie a rýchlejšie. Prečo by si teda vyberal práve tú najnáročnejšiu cestu?

Medzi hlavné výhody protipožiarnych dverí sa tak radí ich odolnosť a konštrukcia, ale potom napríklad aj veľmi dlhá životnosť a schopnosť odolávať mechanickému poškodeniu.

You may also like...