Caorle – dostupná dovolenková destinácia

Každý z nás sa určite už vytešuje z toho, že sa nám dni predlžujú a vonku je stále krajšie počasie. Leto sa nám blíži a mnohí z nás už pomýšľajú, kam sa tento rok vyberú na letnú dovolenku. Destinácii na výber je určite veľa. My vám dnes priblížime jednu taliansku dovolenkovú destináciu, a to prekrásne mesto Caorle, ktoré sa nachádza na severe Talianska. Táto dovolenková destinácia sa nachádza v talianskom regióne Veneto, a čo je veľkou výhodou, dá sa sem pomerne rýchlo dostať autom. Z Bratislavy je to okolo 600 km vzdialená trasa, čo znamená okolo 7 hodín jazdy autom.

moře

Prečo práve Caorle? Toto mestečko je zaujímavé tým, že je pomerne historické, na čo sme samozrejme v Taliansku zvyknutí. V tejto lokalite sa nachádzajú aj ďalšie veľmi známe destinácie ako  napríklad Lido di Jesolo, Lignano a Bibione, avšak neoplývajú do takej miery historickými zákutiami, peknými úzkymi uličkami. Práve v Caorle nájdete množstvo zelene, kostlíky, zvonicu a historické uličky, v ktorých sa radi poprechádzate.  Málokto vie, že kľukaté uličky v centre mesta bývali ešte pred niekoľkými stovkami rokov vodné kanály, ktoré boli neskôr zasypané.

caorle

Toto mesto je tiež výbornou destináciou pre rodiny s deťmi. Je to najmä kvôli pláži s pozvolným vstupom, ktorý je pre deti ideálny. Nachádzajú sa tu dokonca pláže dve, čiže máte ešte na výber, ktorá vás viac osloví. Mladšie ročníky zase oslovia rôzne hudobné a iné podujatia, ktoré sa tu v letnom období organizujú. Okrem toho tu nájdete aj aquapark a pretekárske dráhy, na ktorých sa môžete do sýtosti vyblázniť. Ak si chcete spraviť výlet, stačí navštíviť neďaleké Benátky.
Ďalšou výhodou tejto obľúbenej destinácie je tiež, že ju slovenské cestovné kancelárie majú pomerne často zastúpené v svojom portfóliu, čo znamená, že máte na výber z rôznych typov ubytovania. Takže stačí si len vybrať a môžete sa tešiť na oddych!

You may also like...