Čo by vás krása stála v minulosti?

Možno aj vy sa zamýšľate nad zmenou imidžu a vzhliadate ku druhým. Módne trendy existovali od začiatku a ženy, ochotné ich nasledovať sa vyskytli vždy. Ak si myslíte, že plastické operácie sú už príliš pre krásnu vizáž, prečítajte si, čo všetko by ste museli podstúpiť v minulosti.

vintage

Vlasy
Koruna ženskej krásy, ale j kopec problémov, teda ak sa pozrieme spätne do minulosti. Od Kleopatry až po africké ženy s dredmi, vždy boli jednou z hlavnou tém, čo sa týka krásy. Vedeli by ste si predstaviť aplikovať rádioaktívne prvky na vašu hlavu, aby vám účes v tme svietil? Vedzte, že tak neváhali urobiť ženy po tom, ako ich objavili v prírode. To však nevedeli, že sú zdraviu veľmi škodlivé. Po tomto zistení však niektoré tvrdohlavo pokračovali v tomto módnom trende.

Feminizmus
Skoro v každej knihe ktorá preberá potrebu feminizmu v našej spoločnosti by ste našli zmienku o ultramalých chodidlách, ktoré boli zbožňované až uctievané v Číne. Trend, ktorý v sebe obnášal zväzovanie chodidiel, lámanie kostí a doživotné poškodenie nôh sa prevádzal už v rannom veku, kvôli budúcej atraktivite dievčaťa. Čím bohatšia rodina, tým menšie nohy a väčšie bolesti. Ak sa pýtate prečo, odpoveď je jednoduchá. V chudobnejších rodinách museli dievčatá pracovať, preto boli na svojich zviazaných nohách nútené chodiť. Ich sťah bol preto milosrdnejší.

korzet

Tvár ako zrkadlo duše
Pri úpravách zovňajšku každému napadne, že tvár je najdôležitejšia. Preto už od čias pyramíd bolo maľovanie očí požadované. Neskôr, v stredoveku si ženy nanášali do očí nebezpečné látky, ktoré ich napríklad stáli zrak. Výnimkou nebol ani Arzén. To všetko kvôli tomu, aby im oči čo najviac žiarili. Na ústa sa používal červený íl alebo červené plody ovocia. A nakoniec, verili by ste, že si ženy kvôli kráse vytrhávali vlasy? V stredoveku to bolo normálne, kvôli trendu vysokého čela. V porovnaní s tým všetkým sa vám možno zdá, že korzety neboli tým najhorším. Majte však na pamäti, že ich sťahovanie spôsobovalo deformáciu vnútorných orgánov a ich nefunkčnosť.

You may also like...