Nové žiarovky pre našu domácnosť

Klasické halogénové žiarovky sa stávajú, či lepšie povedané, už stali minulosťou a nahradili ich žiarovky typu led. Doba a technológia sa vyvíjajú, smerujú dopredu a prichádzajú produkty, ktoré nás prekvapia svojim novým dizajnom, funkciami a hlavne využitím. To sa týka i led žiaroviek gu10 led, ktoré sú úspornejšou a modernejšou náhradou starých žiaroviek.

inovace

Je to tým, že majú v sebe led diódu, ktorá pre svoje rozžiarenie a svietenie spotrebováva menej elektrickej energie, než sme boli zvyknutí u starých, halogénových. Ako sa spoločnosť dozvedela o tejto úspornej technológii, okamžite sa trh s týmito produktmi rozšíril a zaplnil a tieto led svietidlá si získali svoju popularitu a našli mnoho šetrných a praktických využití v našich domácnostiach. Veď dnes už sami vidíme, ako tieto ledky vyradili z trhu halogénové žiarovky a spoločnosť ich uprednostňuje, vidíme ich skoro všade.

• Skrátka, v prospech osvetlenia typu led a tejto technológie vraví viac faktorov.

Ten prvý faktor je už spomínaná úspora elektrickej energie.
Druhý faktor je kvalita a výkon osvetlenia, kedy tieto led žiarovky napriek svojej úspornej vlastnosti dokážu rozsvietiť celú miestnosť a to kvalitným svetlom, ktoré nám pomáha šetriť zrak. V porovnaní s halogénovou žiarovkou je tento výkon skoro 10 krát silnejší. Moderné led žiarovky majú i rôzne teploty svetla, najpoužívanejšie sú klasiky ako studená- biela, neutrálna biela a teplá biela, niektoré majú vlastnosti stmievateľnosti RGB. Teplota svetla sa určuje podľa výšky Kelvinov a to od 1000 K až po 10 000 K, kedy najnižší počet znamená farbu do červena a najvyšší do modra, teda biela farba je ten stred.

umění

Tretím dôležitým faktorom by som označil neporovnateľne dlhšiu životnosť, kedy tieto nové led žiarovky vydržia minimálne 50 000 hodín pri neustálom svietení!
A na záver štvrtý faktor a tým je prevedenie dizajnu, ktorý pôsobí moderne a štýlovo.

You may also like...