Obchodné domy sú už takmer retro

Nie je to tak dávno, kedy na území Slovenska boli obchodné domy iba v tých väčších mestách a v podstate ich tak veľa nebolo. V niektorých mestách sa oficiálne otvorilo napríklad Tesco a považovalo sa to pokrok. Bola to obľúbená téma rozhovorov, no ale aj výletov a strávených víkendov. V takom obchodnom dome Tesco ste našli všetko pod jednou strechou. Od chutných pekárskych výrobkov, cez grilované kura, až po CD nosiče s Vašimi obľúbenými kapelami, časopisy, elektronika, oblečenie,… No skrátka vtedy nám to prišlo úplne super a bolo nám to vzácne. Bol som vtedy ešte krpec, žiak základnej školy a Tesco bolo vzdialené od mojej obce asi 20 kilometrov, no možno aj o niečo viac.
vše v PC
Každopádne vždy, kedy som mal prázdniny, ma tam rodičia zobrali a vždy som sa tešil. Ako vravím, možno to niekto dnes už nepochopí, ale bol to pre nás zážitok. Pri vstupe som okamžite utekal k CD nosišom, časopisom, videohrám,… mohli mi oči vypadnúť. Skrátka vtedy ešte nebolo také bežné, aby mali deti internet. Ak sme chceli mať prehľad o najnovších populárnych veciach ako hudba, videohry,… išli sme do tohto obchodného domu a to len raz za čas.
No dnešná doba, kedy majú tablety a smartfóny už päťročné deti, je v tomto smere už trošku iná. Existujú e-shopy, na ktorých nájdete úplne všetko. Taká Heuréka, Alza, Mall,.. všetko čo Vás napadne, cez tieto weby nájdete, spolu s charakteristikou produktov. No taký internet už využijeme aj na kúpu potravín, ako sa dočítame:, pričom potraviny, alebo dokonca teple spracované a čerstvé jedlo, Vám prinesú až k dverám!
butik
Takže naozaj, ak niekto chce, môže si objednať elektroniku, CD nosič, oblečenie, no i čerstvý pokrm až k sebe domov, pričom mu stačí iba počkať doma.
Dnešné deti, ktoré majú pomocou internetu možnosť prehľadu skoro o všetkom, dnes už taká ve,c ako obchodný dom, možno nejako zvlášť nenadchne.

You may also like...