Čína : ktoré mesto navštíviť?

Najlepšie je začať skúmať Čínu z hlavného mesta Pekingu . Je to jedno z najstarších miest na svete, je staršie ako 3000 rokov. Existuje v ňom veľa kultúrnych pamiatok, palácov, chrámov, múzeí a ďalších atrakcií , milovníci turistických pobytov určite majú čo robiť. V Číne nájdete celé štvrte, kopírované z európskych miest. Napríklad neďaleko Šanghaja sú „mini-verzie“ Benátok (Macao) a Barcelony. „Nemecké mesto“ Qingdao sa nachádza na pobreží Žltého mora.

hong kong

  • Šanghaj  je obrovská moderná metropola so všetkým potešením veľkých miest a najlepšími nákupmi v krajine. Je plný nákupných centier, trhov a obchodov s ľubovoľným rozpočtom, kde sa predávajú najlepšie falošné značky globálnych značiek. Mnohé zaujímavé múzeá a mestská architektúra si zaslúžia pozornosť. Mrakodrapy sú kombinované so starými ulicami, ktoré zostali od koloniálov, a ázijská kultúra je úzko prepojená s európskou.

 

  • Guangzhou  je tretie mesto v Číne po Pekingu a Šanghaji. Je tiež nazývané „mesto kvetov“ – vďaka svojej prírode a teplému podnebiu tu veľa vecí kvitne, najmä na jar. Bol to prístav Guangzhou, ktorý slúžil vo svojej dobe ako východiskový bod na mori Silk Road. Všetky pamiatky sú sústredené na Starom Meste, aby ste ich preskúmali, stačí jeden deň.

 

  • Chengdu je medzi turistami nespravodlivo nepopulárne a v skutočnosti tu ostáva čínska exotika neporušená. V Chengdu sú otvorené čakárne s masérmi a profesionálnymi čističkami na uši, ako aj špeciálnou čínskou kuchyňou. Zvyšok je moderná metropola s množstvom historických pamiatok vrátane múzea sôch Terakotových koní. Ale najdôležitejšia vec nie je ani táto – v Chengdu existuje jedinečná rezervácia pre chov pandy.

 koala

  • Harbin bol založený Rusmi, takže jeho stará architektúra je veľmi podobná tej, ktorá je typická pre Sibír, a nie pre Čínu. Je tu chladno, hlavná udalosť, pre ktorú stojí za to tu ísť je  dovolenka na ľade. Obrovské ľadové plastiky sú vystavené v parku a pozdĺž rieky v priebehu januára.

You may also like...