V službe GooglePlay som nedávno objavil pár zaujímavých aplikácií, o ktoré by som sa s vami rád podelil.
Prvá z nich má názov DU Recorder.
Táto aplikácia nám umožňuje nahrávať videá priamo vo svojom zariadení. Teda zachytí na video všetko, čo momnetálne v tablete/smartfóne robíme. Je vhodná napríklad pre začínajúcich Youtuberov. Zaznamenáte všetko. Či už chcete nahrať gameplay z určitej hry, alebo pozeráte Live relácie a filmy, touto aplikáciou môžete súčasne nahrávať videozáznam. Pritom ovládanie je veľmi jednoduché a praktické. Máte v rohu malú ikonku a v momente, kedy chcete začať nahrávať, iba stlačíte ikonku REC. Ak chcete nahrávanie ukončiť, stlačíte STOP.
kompaktní kazeta
Je také jednoduché a vždy po ruke. Akonáhle sa nám niečo páči, môžeme začať nahrávať a videozáznam si uchovať. Aplikáciu využijeme pre vlastnú zábavu ale takisto je určená na profesionálne úpravy, aby sme nahraté video mohli prilepiť napríklad na spomínaný Youtube a založiť si svoj vlastný kanál. Aplikácia má pritom iba okolo 5 MB a stiahnete ju za sekundu. Pritom si s ňou užijete hodiny zábavy a ktovie, možno sa stanete známejším a dačo zarobíte.
projekce z tabletu
•        Následujúce  aplikácie by som nerozoberal každú zvlášť, pretože neviem, ktorú skôr uprednostniť. Je ich viac a všetky sú v podstate vo všetkom podobné.
Ide o aplikácie, ktoré simulujú prehrávanie MC kaziet. Pokiaľ si na tieto kazety trochu spomínate, alebo chcete mať zážitok a poznatok, ako kedysi prehrávanie hudby fungovalo, dajte im šancu. Niektoré tieto „appky“ slúžia i na nahrávanie zvuku v starom štýle. Dnes skopírujeme na SD kartu 100 pesničiek a je po zábave. Týmto starým štýlom sme poctivo nahrávali na MC kazetu každú jednu pesničku. Bola to podľa mňa väčšia zábava, pretože ste si ich zároveň vypočuli a snažili ste sa nahrať ich v čo najlepšej kvalite. Po úspešnom nahratí máme ten víťazý pocit, ktorý nám kopírovanie na SD kartu nedopraje. Pokiaľ vás aspoň trochu zaujíma, ako sa dávnejšie nahrávala a počúvala hudba, dajte týmto „appkám“ šancu. Veď retro a audiokazety sú opäť v predaji i dnes. Takto máte ten zážitok zadarmo.
No z mojej skúsenosti mi je ľúto, že nahrávky pomocou týchto aplikácií mali dosť biednu kvalitu. No za pokus to stojí, možno dosiahnete lepšiu kvalitu.

Previous post Talent vs. Tvrdá práca
Next post Slovenskí užívatelia facebooku pozor, bude prístupná nová služba Marketplace!
Menu