Zábava a tvorba cez aplikácie

V službe GooglePlay som nedávno objavil pár zaujímavých aplikácií, o ktoré by som sa s vami rád podelil.
Prvá z nich má názov DU Recorder.
Táto aplikácia nám umožňuje nahrávať videá priamo vo svojom zariadení. Teda zachytí na video všetko, čo momnetálne v tablete/smartfóne robíme. Je vhodná napríklad pre začínajúcich Youtuberov. Zaznamenáte všetko. Či už chcete nahrať gameplay z určitej hry, alebo pozeráte Live relácie a filmy, touto aplikáciou môžete súčasne nahrávať videozáznam. Pritom ovládanie je veľmi jednoduché a praktické. Máte v rohu malú ikonku a v momente, kedy chcete začať nahrávať, iba stlačíte ikonku REC. Ak chcete nahrávanie ukončiť, stlačíte STOP.
kompaktní kazeta
Je také jednoduché a vždy po ruke. Akonáhle sa nám niečo páči, môžeme začať nahrávať a videozáznam si uchovať. Aplikáciu využijeme pre vlastnú zábavu ale takisto je určená na profesionálne úpravy, aby sme nahraté video mohli prilepiť napríklad na spomínaný Youtube a založiť si svoj vlastný kanál. Aplikácia má pritom iba okolo 5 MB a stiahnete ju za sekundu. Pritom si s ňou užijete hodiny zábavy a ktovie, možno sa stanete známejším a dačo zarobíte.
projekce z tabletu
•        Následujúce  aplikácie by som nerozoberal každú zvlášť, pretože neviem, ktorú skôr uprednostniť. Je ich viac a všetky sú v podstate vo všetkom podobné.
Ide o aplikácie, ktoré simulujú prehrávanie MC kaziet. Pokiaľ si na tieto kazety trochu spomínate, alebo chcete mať zážitok a poznatok, ako kedysi prehrávanie hudby fungovalo, dajte im šancu. Niektoré tieto „appky“ slúžia i na nahrávanie zvuku v starom štýle. Dnes skopírujeme na SD kartu 100 pesničiek a je po zábave. Týmto starým štýlom sme poctivo nahrávali na MC kazetu každú jednu pesničku. Bola to podľa mňa väčšia zábava, pretože ste si ich zároveň vypočuli a snažili ste sa nahrať ich v čo najlepšej kvalite. Po úspešnom nahratí máme ten víťazý pocit, ktorý nám kopírovanie na SD kartu nedopraje. Pokiaľ vás aspoň trochu zaujíma, ako sa dávnejšie nahrávala a počúvala hudba, dajte týmto „appkám“ šancu. Veď retro a audiokazety sú opäť v predaji i dnes. Takto máte ten zážitok zadarmo.
No z mojej skúsenosti mi je ľúto, že nahrávky pomocou týchto aplikácií mali dosť biednu kvalitu. No za pokus to stojí, možno dosiahnete lepšiu kvalitu.

You may also like...