Zdravie je podstatou šťastného života

V každom prípade je zdravie najdôležitejšie, predsa ak ho nemáte, nemáte ani možnosti. Iba ak sa o seba dobre staráte, môžete sa neskôr tešiť dlhému životu a rokov plných radosti z neho.

zelenina

o   Tak ako všetko, aj zdravie je záležitosť ktorá pochádza z nášho vnútra. Všetko choroby vznikajú najmä z rozladenej psychiky a práve preto je vo vašich silách snažiť sa o to, aby ste sa čo najmenej stresovali a trápili. Vždy myslite na to, že všetko je riešiteľné alebo raz prebolí. Pokiaľ sa budete cítiť dobre, napol ste vyhrali boj proti všetkým chorobám.
 
o   Zdravé stravovanie neznamená iba, jesť veľa zeleniny a ovocia. Za týmito potravinami sa skrýva nespočetné množstvo výhod ktoré nám matka príroda poskytuje. Zdravé stravovanie so sebou totiž prináša aj energiu, vitamíny, dobrú náladu a chuť do práce. Pokiaľ váš jedálniček pozostáva najmä z nezdravých potravín, začať bude veľmi ťažké. Keď však raz začnete nebudete vedieť prestať.
 
o   Existuje množstvo prírodných vylepšovákov, ktoré veľa nestoja a ich účinky sú priam neuveriteľné. Jedným z nich je napríklad prírodný kokosový olej. Dá sa zohnať vo každej lekárni alebo drogérii a možností jeho využitia je nespočetne veľa. Je zdravou alternatívou varenia, krášliaci prostriedok a navyše obsahuje prírodné bieliace látky. Skúste ho napríklad vymeniť za vašu ústnu vodu! Je vysoko antibakteriálny, čiže zbaví vašu ústnu dutinu všetkých baktérií a navyše vám pomaly ale isto biely zúbky. Vložte si jednu polievkovú lyžicu oleja do úst a preplachujte si ich ním 10-15 minút a potom vypľujte.

kokos
 
o   Úplne sa vyhnúť všetkým prechladnutiam a chrípkam nedá a preto, ak príde čas sychravého počasia nezúfajte a využite silu prírody aj tu! Skúste skombinovať med a chren v rovnakom pomere a jesť takúto zmes 2 až 5 krát za deň. Jedzte veľa cesnaku, cibuli, pretože aj napriek nepríjemnému zápachu sú tieto potraviny plné vitamínov, ktoré potrebujete práve v čase oslabenej imunity. Pite teplé prírodné čaje v dvojnásobnom množstve ako normálne, pretože pri chorobe potrebujete tekutín oveľa viac.
 
o   Nezabúdajte na vaše zdravie v žiadnom prípade! Vždy myslite na to, že je veľmi dôležité a že nič vám nestojí za to aby ste ho zanedbávali!

You may also like...