Zoznámte sa s vašim bezpečným balkónom

Vedeli ste o tom, že podľa mnohých prieskumov, je práve balkón tým najnebezpečnejším miestom v našich príbytkoch? Tie na prízemí, až tak nebezpečné nie sú, dokonca ani tie v rodinných domoch, ktoré sú umiestnené na prvom poschodí. Najhoršie sú na tom balkóny v panelových domoch, a to od druhého poschodia. Oplatí sa riskovať? Určite nie. Svoj balkón, by ste si mali preto zariadiť tak, aby nedošlo k žiadnej tragédii.Balkón so zábradlím a dvoma oranžovými slnečníkmi.jpg

Aby nikto nespadol

Začneme tou najdôležitejšou časťou balkónu, ktorou je zábradlie. Zábradlie na balkóne LMmont musí byť vysoké aspoň deväťdesiat centimetrov, a to v každom prípade. Inak povedané, nezáleží na tom, ako vysokú ľudia u vás žijú. Deväťdesiat centimetrov je minimum.
Zábradlie by malo mať čo najmenej miest, cez ktoré môžete prestrčiť ruku alebo nohu. Asi teraz myslíte na deti alebo domácich miláčikov. Áno, tí sú v najväčšom ohrození, no i dospelý človek pri zmysloch, môže pri takomto zábradlí zažiť veľmi nepríjemné prekvapenie.

Pozor na šmykľavú podlahu

Balkón je miesto, kde by ste sa nemali pohybovať bez toho, aby ste mali nad svojou chôdzou dokonalú kontrolu. Nikdy na zem nedávajte dlažbu, ktorá je určená do interiéru. Ani tá klasická na vonku nie je ideálna. Zvoľte dlažbu protišmykovú a na balkóne, aj keď to nemusí byť najpraktickejšie z hľadiska upratovania, by nemal chýbať koberec. Na ňom sa nešmyknete ani keby ste veľmi chceli.Balkón s červeným zábradlím a kvetináčmi s kvetmi.jpg

Pozor na šnúra

Máte na balkóne šnúru na bielizeň? V prvom rade nevyzerá dobre a v rade druhom, poznáme aj lepšie riešenia, ako je napríklad skladací sušiak alebo taký, ktorý je pripevnený na stene. Asi budete prekvapení, no jednej pani v Spojenom Kráľovstve, sa podarilo práve na šnúre na balkóne, skoro obesiť. Nedávala pozor, šnúra bola nízko a ona sa zamotala tak, že ju museli rozmotávať pol hodiny. Takže pre istotu, radšej žiadne šnúry!

You may also like...