Kúpiť si už založenú firmu sa vám jednoducho oplatí!

Začať podnikať snáď nikdy nebolo jednoduchšie, keď si kúpite už hotovú založenú firmu. Takáto cesta k začatiu podnikania má nesmierne výhody.

Nemusíte absolvovať zložité procesy

V prvom rade nemusíte absolvovať všetky tie zložité procesy, administratívu a potulky úradmi a inštitúciami pri zakladaní vlastnej firmy, ktorou môže byť napríklad s.r.o. Všetko už je pripravené a bolo pripravené vopred a vy už len nastúpite na nový „ready made“ vlak k podnikaniu.

tabula s napisom Start up

Mnohé úkony už máte v cene firmy

V cene za založenú firmu máte niektoré dôležité zmeny, ktoré sa pri prevode podielu takejto spoločnosti na vás prepíšu v obchodnom registri. Je to zmena názvu firmy v prvom rade. Ak sa vám názov, ktorý je v ponuke nepáči, môžete ho zmeniť, preto si tento krok dôkladne vopred premyslite. Zmeniť samozrejme musíte spoločníkov, konateľov. Zmena sídla a súhlas vlastníka nehnuteľnosti už je tiež zahrnutá v poplatkoch za firmu. No a nakoniec si môžete zmeniť aj predmety činností, ktoré chcete v podnikaní vykonávať a na tieto potrebuje vaša s.r.o. živnostenské oprávnenia. Teda už týmto ste ušetrili kopu času pri vybavovaní založenia firmy a ešte má kúpa hotovej firmy aj mnohé ďalšie skvelé výhody.

dievca na posteli s krabicami

Firmy na predaj 41business

Ak ste sa teda rozhodli, že si založenú firmu kúpite, pozrite sa do ponuky na webe 41business.sk. Nájdete tu množstvo založených firiem, ktoré sa dajú pohodlne aj online rezervovať. Cena takejto firmy sa pohybuje od 450€ až po napríklad 4000€. Závisí, či chcete platcu Dph alebo neplatcu Dph a podobne.

Základné imanie už je splatené

Pri hotových firmách je veľkou výhodou aj to, že základné imanie už majú splatené. Vám už stačí len podpísať zmluvu o prevode obchodného podielu s predajcom firmy a konať za ňu môžete takmer hneď. Firmy sú naozaj založené len na predaj a tak žiadnu činnosť ešte nevykonávali, nemusíte sa tak báť skrytých záväzkov.

You may also like...