Čo nosia dnešní muži

Muži dneška nezaostávajú v sledovaní módnych trendov za ženami, takisto majú záujem vyzerať vždy „šik“, a preto sa snažia diktátu módy prispôsobiť nielen v bežnom odievaní, ale aj na špeciálne príležitosti.

botasky

Stále viac farieb
Pri výbere štýlu jednotlivca zohráva dôležitú úlohu jeho povaha či životný štýl, o inú módu sa zaujíma muž zameraný na šport a o inú ten s konzervatívnymi názormi. Takmer pre všetkých je však dôležité pohodlie a spokojnosť s konečným výzorom. Klasické farby ako hnedá, čierna či béžová sú stále obľúbené a tvoria akýsi základ mužského šatníka, no konvencie pre odvážnejších mužov je v súčasnosti v ponuke stále viac farebných odevov.

Tenisky
Ide o voľnočasovú obuv, ktorá hádam nikdy neomrzí a vždy bude súčasťou výbavy mužov. Okrem zimného obdobia sú nositeľné takmer celý rok. Spájame si ich so športovým outfitom, ale dnes už patria k vyslovene mestskej obuvi. Nie je žiadnou výnimkou vidieť ich v kombinácii s oblekom, a nevyzerá to vôbec na zahodenie. A ako sa zdá, tak skoro z módy nevyjdu, tak nie žiadny dôvod na to, aby sa muži nosenia tenisiek s oblekom museli vzdať.

Converse
Pri výbere tejto značky nikdy nešliapnete vedľa, na výslní sú už niekoľko sezón, patria k nadčasovým druhom obuvi, a tak by mali byť v garderóbe každého moderného muža. Vyzerajú štýlovo a nikdy nesklamú.

Poltopánky
Zväčša sú ušité z kože a svoju rolu si plnia ako obuv na pracovné stretnutia a do spoločnosti pri zvláštnych príležitostiach. Je vhodné ich skombinovať so sakom a s oblekom a ich dizajn sa líši podľa ročného obdobia. V letnom období je vhodné ich vymeniť za voľnejšie obutie, hovoríme o pánskych sandáloch, v ktorých sa vám bude príjemne nakupovať alebo prechádzať sa nočnými letnými ulicami mesta.

sandály

A čo je out?
Slovenská outdoorová obuv je u nás veľmi obľúbená aj ako mestský štýl, ale radšej by ste sa jej mali vyhnúť a obúvať si ju len ak sa chystáte vyraziť do prírody na turistiku. Správne topánky si v každom prípade vyberajte podľa už uvedených kritérií, aby ste sa vyhli posmešným poznámkam.

You may also like...