Energetické nápoje a ich negatívne vplyvy

nebezpečne sme si zvykli na závislosť príjmu energetických nápojov.
Áno, ak máme náročný deň, dodajú nám energiu, ale tých negatívnych účinkov môže byť veľa. Ak poviem sám za seba, mňa z nich rozbolí hlava a rozbúši sa mi srdce. Ale nebudem písať len o mojej skúsenosti, pozrieme sa na obsah a účinky energetických nápojov objektívnejšie, pretože sme si mohli všimnúť, že ich konzumácia sa stáva moderná, populárna a „cool“.

srdce

Ich popularita je však jeden veľký reklamný ťah a častým konzumovaním si môžeme akurát privolať infarkt. A ako vieme z médií, už sa to nestalo raz, kedy v dnešnej dobe postihol infarkt i mladých ľudí, následkom pravidelného pitia týchto nápojov. V podstate pijeme len presladenú vodu s množstvom kofeínu, akurát vonkajší obal, logo a cena pôsobia, že pijeme čosi nadradenejšie a extra.
Negatívny vplyv na organizmus sa nemusí dostaviť po vypití jednej malej plechovky, ale po pravidelnom a častom užívaní. Také množstvo cukru a kofeínu si môže vypýtať svoju daň. „Pomocou“ kofeínu si však pestujeme na tieto škodlivé produkty závislosť.

Ale myslíte si, že Vás niekto upozorní či ochráni? Nie, doba je iná. Dôležitý je obchod, reklama, komercia, zisk a zdravie zákazníka je v i v tomto prípade vedľajšie, pokiaľ nepríde žaloba. No ak človeka postihnú zdravotné problémy, nedá sa cez tieto popletené zákony preukázať, že to má za následok určitý produkt a kto sa bude súdiť s bohatým výrobcom?

migréna

Ale tieto veci tu neriešme, veď ako vieme, legálne sa predávajú i cigarety, káva, dokonca Absinth, chcem Vás len upozorniť, aby ste si na energetických drinkoch nepestovali závislosť, aby ste ich konzumovali len občas a v malom množstve a nič by sa nestalo, ak by ste ich nepili vôbec tak, ako ja. Ale to je na Vás, každopádne si na ne dajte pozor, nie sú vôbec zdravé a prospešné. Častá konzumácia môže mať za následok negatívne vplyvy nášho organizmu a to problémy so srdcom, zvýšený tlak a bolesti hlavy.

stres

A populárna, no zároveň tá najhoršia kombinácia bol tvrdý alkohol s energy drinkom. Neviem, či to je ešte stále populárne, no je to zabiják pre srdce a niektorí mladí ľudia to žiaľ pocítili a dúfam, že táto kombinácia stratila na svojej popularite a už sa často nepodáva. Je to veľmi nevhodná kombinácia, nevraviac ak takýchto drinkov vypijeme viac. Potom by som sa vôbec nečudoval, ak infarkt postihne i 20 ročného človeka.

You may also like...