Farby okolo nás

Farbám vo svojom živote neprikladáme veľký význam, aj keď by si to rozhodne zaslúžili. Pri maľovaní bytu, obliekaní, alebo výbere farby auta sa riadime tým čo sa nám páči.

barvy

Farby a ich vplyv.
Možno si to ani neuvedomujete, ale farby na nás vplývajú – na naše pocity, emócie, zdravie a aj na náš život
Biela

  • Farba, ktorá sa často spája s nemocnicami a niet sa čomu diviť. Biela farba má ozdravujúci vplyv a zmierňuje bolesť. Je znakom bezpečia, nevinnosti, pokoja a poriadku. Pozor, ak to s bielou preženiete pôsobí chladne. Najlepšie urobíte ak ju zladíte s tmavšou farbou (tmavo červená, modrá) alebo vytvoríte kontrast s čiernou.

Čierna

  • V našich končinách je znakom konca, smútku, smrti, ale aj moci, elegancie, decentnosti a formálnosti. Táto farba sa spája aj s prejavom vzdoru (preto je tak obľúbená medzi dospievajúcou mládežou). Pokiaľ to s touto farbou preženiete bude pôsobiť depresívne a môže vám navodiť pocit choroby. Čierne oblečenie zoštíhľuje – to vedia všetky ženy. Preto v každom dámskom šatníku nájdete aj čierne oblečenie.

Červená

  • Farba vášne, vzrušenia, túžby a temperamentu. Tiež sa spája s hnevom a agresiou. Dáma v červených šatách pritiahne isto pozornosť verejnosti, ale v spálni s prevahou červenej farby sa vám spať dobre nebude. Táto farba vás nabije energiu, zvýši vám tlak a pulz.

Zelená

  • Farba prírody vám prinesie pokoj a pohodu. Upokojí vašu myseľ aj ducha, navodí pocit stability a istoty a zmierni únavu. Zelená farba má uvoľňujúce relaxačné účinky a priaznivo pôsobí na oči (zlepšuje zrak).

Modrá

  • Modrá farba pôsobí na ľudský organizmus opačne ako červená. Znižuje tlak krvi, spomaľuje tep a dýchanie. Utlmuje pocit vzrušenia, znižuje aktivitu hormónov a upokojuje. Ak je tejto farby okolo vás veľa môže pôsobiť depresívne, preto je vhodné kombinovať rôzne odtiene modrej s bielou, alebo čiernou farbou. Modrá farba v prírode je pre zvieratá výstrahou – čo je modré je zlé, pokazené, zhnité.

barevnost
Žltá

  • Farba slnka je znakom optimizmu, úspechu, intelektu, radosti a chuti do života a dobrej nálady. Uvoľňuje napätie a zvyšuje bdelosť. Ak je v miestnosti veľa žltej farby zvyšuje agresivitu, hnev a zaťažuje zrak.

You may also like...