Financie v našej domácnosti

Financie v našej domácnosti

Každý dospelý jedinec, ktorý zarába a živý svoju domácnosť, či platí svoje hypotéky pozná to, ako si treba odsledovať svoje financie každý mesiac. Poznáme tie posledné dni v mesiaci, kedy nám peniaze už málokedy vystačia a musíme sa uskromniť. Čakáme na 15-ty. deň v mesiaci, kedy nám opäť na účet pípne výplata. Mnohý z nás v domácnostiach si často prepočítavajú financie a rozkladajú si ich na celý mesiac aby vyžili. V poslednej dobe si rodiny nedokážu zo svojich výplat ušetriť žiadnu čiastku, nakoľko im peniaze vystačia na celý mesiac len tak, tak. Niektorí si museli odoprieť zo svojich, kedysi zaužívaných zvyklostí. Každý z nás vieme ako nám život ovplyvní strata práce ale aj zníženie platu. Vieme, že naše pracovné ohodnotenie na Slovensku nie je najlepšie. Viacerí z nás boli donútení opustiť Slovensko, aby dokázali uživiť svoju rodinu. 

increase-productivity-in-bussiness

S financiami na Slovensku je spojený aj veľký úbytok pôrodnosti. Viacerí mladí ľudia dnes chcú vzrastať vo svojej kariére kvôli navýšeniu svojho platu a nemajú čas na deti, svoju rodinu. Taktiež s tým súvisí aj obava mladých ľudí, či sú schopní svojich potomkov uživiť. Nikto nechce priniesť svoje deti do života, ktorí nie je finančne zabezpečený. V dnešnom svete je naozaj veľmi náročné žiť bez peňazí a vieme, že sa to často dotýka vzťahov v našich rodinách. Aj keď vieme, že peniaze nie sú všetko, avšak koľko krát vzniknú konflikty kvôli peniazom. Kvôli malej výplate, oneskorenej výplate, či prepustení zo zamestnania.

military-home

Každý z nás sa nie raz ocitol v bezradnej finančnej situácii. Často zápasíme so stresom, únavou a napätím, či svoju prácu vykonávam dobre, aby som za ňu mohol byť kvalitne ohodnotený. Často ideme až za svoje hranice, aby sme prechádzali z mesiaca do mesiaca v pokoji a nebáli sa o stratu svojho domova, o hladné krky svojich detí, či o uspokojenie svojho partnera. Skúste si vaše financie rozplánovať na celý mesiac, sem-tam si odoprieť a sem-tam dopriať. Avšak nezabúdajte, že vaše zdravie a vzťahy v rodine nestoja za to, aby vám ich vaša finančná situácia rozvrátila.

You may also like...