Partnerka či kamaráti? Niekedy chceme oboje

Človek sa počas svojho života dostáva do rôznych vzťahov. Je dosť pravdepodobné, že môže natrafiť na ľudí, ktorí budú jeho kamarátmi prakticky od detstva, zvyknú si na seba, priateľstvo bude trvať roky, teda stali sa z nich najlepší kamaráti. Možno sme spoznali určitých ľudí nedávno, napríklad z práce a na starých kamošov sme zabudli. Tak či onak, človek potrebuje sociálny kontakt, rozprávať sa aspoň s pár ľuďmi, zabaviť sa s nimi.

líbání

Rovnako ako je pravdepodobné, že si človek nájde kamarátov, rovnako nastane prípad, že sa zamiluje a nájde si svojho partnera/ku. To je však už trochu iný vzťah. Takúto osobu potrebujeme v živote len jednu, nahradí nám aj desiatich kamarátov. Cítime k nej totiž iné puto, kedy sa tešíme už len z toho, že je pri nás. Možno nemusíme mať podobné záľuby, no aj tak tú osobu skrátka naozaj máme radi, milujeme, život s ňou má zrazu zmysel, nedá sa to presne opísať. Je to osoba, s ktorou sa nejdeme len zabaviť, alebo sa jej vyžalovať, skrátka sme veľmi radi, ak je s nami, aj pokiaľ by bola ticho a úprimne nás mala rada rovnako, ako my ju. Cítime, ako nám v jej blízkosti zrazu svižnejšie bije srdce, akoby sme ožili, nemusíme sa baviť o spoločných záľubách, je to niečo hlbšie, možno k tomu ani nepotrebujeme slová.

• Každopádne z toho čo som písal zatiaľ vyplýva, že človek potrebuje cítiť od druhých ľudí podporu, dôveru, zábavu, pochopenie, lásku.

V ideálnom prípade nám všetky tieto potreby dopraje partner/ka a na hľadanie kamošov možno ani myslieť nebudeme. Ale samozrejme sú potrební i kamaráti. Nezabúdať na kamarátov, ktorí pri nás stoja už dlhé roky. S partnerom/kou riešime hlbšie veci, s kamarátmi sa môžeme viac „vybúriť“ bez toho, aby sme sa báli, čo si o nás pomyslí tá osoba, ktorú milujeme. U kamarátov je nám skôr jedno, čo si myslia. Veď nás dobre poznajú a v kamarátskom vzťahu sa viac tolerujú i určité veci, ktoré by sme si mali pri partnerovi/ke odpustiť.

kamarádi

Pokiaľ ste ešte mladí a potrebujete si okolo seba udržať i kamošov, no chcete tráviť čas i s partnerom/kou, potom Vám možno pomôže webová adresa, ktorá nám dá pár rád, ako si vychutnať naraz spoločnosť jednej i druhej strany navzájom bez toho, aby sme o jednu či druhú stranu vzťahu neprišli, či ich nezanedbávali.

You may also like...