Najlepší obklad pre váš krb: Aký materiál zvoliť?

Krb dokáže v byte plniť predovšetkým funkčnú úlohu, ale zároveň musíme priznať, že ide o estetický stredobod priestoru, na ktorý nám skrátka padnú oči. Táto súčasť sa preto podpisuje takisto pod celkový štýl miestnosti. A to predovšetkým vtedy, ak sa okolo neho nachádza atraktívny obklad na krb, ktorý ponúka hneď niekoľko zaujímavých možností.

  • A to konkrétne možnosť vybrať si, aký materiál v našom prípade uprednostníme.

krb, oheň, sedačky

Tehla, resp. prevedenie obkladu z tehiel je variant, ktorý nás napadne medzi prvými a je v danom obore klasikou. Tehla má totiž skvelé akumulačné vlastnosti a používa sa hlavne z dôvodu, že prezentuje dokonalú odolnosť proti ohňu a extrémnej teplote. Samotný dizajn pritom nemusí byť pádny a jednoduchý, ale poskytuje zemité a červené farby, čo v miestnosti budú pôsobiť príjemne hrejivým a útulným dojmom. Takéto prevedenie sa hodí do klasických, ale aj moderných interiérov.

Jednoduchý, minimalistický, ale pre mnohých sympatický dizajn predstavuje kachliarska omietka. Ideálne však typ, ktorý má vyššiu odolnosť pred teplom, aby vydržala čo najdlhšie. Je to vhodná voľba, ak daný priestor nechcete po vizuálnej stránke výraznejšie narušiť.

krb v exteriéri

Prírodný kameň je niečo extra a ide naopak o možnosť, ktorá predstavuje zaujímavé, elegantné a atraktívne stránky. Vizuálny efekt kamenného obkladu pritom na miestnosť pôsobí sympaticky a naturálne. Ide totiž o prírodný, originálny a vzácny materiál, čo navyše ponúka tie najzaujímavejšie varianty. Takisto je odolný proti extrémnej teplote. Ide o skvelú voľbu najmä vtedy, ak je v okolí krbu dostupná väčšie plocha, kde následne takéto obklady z kameňa ukážu skutočne štýlovo a vyniknú v svojej plnej kráse.

Ak sa v súčasnosti pozrieme na moderné interiéry a ich krby, môžeme v nejednom prípade vidieť betónové obklady. V tomto prípade vravíme naopak o neutrálnom prevedení, ktoré sa dobre kombinuje s prvkami vo svojom okolí. Dobre ukáže napríklad v spojitosti s drevenými prvkami.

You may also like...