Nebezpečenstvá internetu

Internet nám umožňuje sledovať nové filmy, rozvíjať tvorivé schopnosti, hrať rôzne hry. Internet sa však využíva nielen na dobré účely. Aké sú nebezpečenstvá internetu?
Na internetovej sieti je veľa stránok patriacich do online nakupovania. Na jednej strane je to veľmi výhodné: môžete si ušetriť čas a vybrať ten správny výrobok, ktorý dostanete priamo do vášho domu. Ale kvôli všetkým týmto komfortom sa môžete dostať k podvodníkom, ktorí vás oklamú o peniaze.

internet

Ako sa chrániť?
1. Na internete sú stránky venované ochrane práv spotrebiteľov. Na týchto stránkach môžete skontrolovať váš obľúbený obchod a prečítať si aj recenzie iných užívateľov.

2. Podvodníci vytvárajú obchody, ktoré sú dostupné len jeden deň. Princípom fungovania takýchto obchodov je ponúknuť tovar za zníženú cenu, získať peniaze a zmiznúť. Skontrolujte detaily obchodu, podvodníci ich zvyčajne nemajú.

3. V on-line obchodoch platí ten istý princíp ako v kamenných predajniach. Niekto je dodávateľ a niekto kupuje od dodávateľa, predáva tovar a robí príplatok. Nepokúšajte sa okamžite kúpiť tovar, ktorý sa vám páči. Pozrite sa na rovnaký tovar v iných internetových obchodoch a možno zistíte, že výrobok bude stáť oveľa menej. Porovnajte stále viaceré stránky a až tak si výrobok kúpte.

4. Obráťte sa na obchod s informáciami. V tomto prípade budete presvedčení, že ide o platný obchod.

5. Pred kliknutím na tlačidlo „Kúpiť“ si prečítajte pravidlá online obchodu. Kliknutím na tlačidlo s myšou automaticky vyjadrujete súhlas s podmienkami, ktoré ste snáď nemali čas nikdy čítať – teraz to zmeňte a študujte pravidlá!.

6. Medzi riziká internetu patria aj vírusy. Vírusy sú ďalším spôsobom, ako zarobiť peniaze, ktoré podvodníci používajú. Napríklad nie tak dávno sa na území Ruska v sieti objavil nový vírus trójskeho koňa. Podvodníci dokázali vylúpiť mnoho užívateľov. Ako sa neskôr ukázalo, tento vírus žil v počítači dva dni a potom zmizol.

telefon

7. Rovnako ako v reálnom svete má internet aj vlastné nebezpečenstvo pre ľudské zdravie. Najväčšou hrozbou je počítačové poníženie. V sieti sa nachádzajú úprimné fotografie, fakty z osobného života človeka, fiktívne obscénne udalosti a videá. V takomto prípade, ak dôjde k zverejneniu je človek vystavený nervovej poruche a dokonca aj samovražde.

You may also like...