Nekultúrna spoločnosť

Zamysleli ste sa niekedy nad tým čo všetko toto slovíčko zahŕňa? Hudba, tanec, divadlo, film, sochy, maľby, fotografie, architektúru… Kdekoľvek sa len pozriete všade ju môžete vidieť, stretnúť sa s ňou. Aj tak je stále viac ľudí, ktorí sú zaujatí voči kultúre. Divadlá vyšli z módy, do galérií už chodia len strelení umelci a výstavy sú pre tých čo nevedia čo s časom. Jediné čo dokážeme akceptovať je dobrá hudba či film a samozrejme fotografie (ideálne „svojky“). A ja mám chuť zakričať: „Ľudia spamätajte sa konečne! Vnímajte krásu vôkol seba!“

knihy

Som študentka a milujem navštevovať divadlo. Využijem každú príležitosť ísť na predstavenie. Musím však povedať, že školské akcie zahrňujúce divadlo ma vedeli vždy rozčúliť. Primitívny spolužiaci v otrhaných rifliach. Nevkusne vyfintené spolužiačky, ktoré sa celý čas hrajú na mobiloch a fotia sa. Ďalší spolužiaci, ktorí pre istotu zaspali na stoličke. Otras. Všetko je iné keď tam idem s niekým kto tam byť chce a teší sa z toho. Celé je to je umelecký zážitok na úrovni a ja mám z toho ešte pár dní povznesenú náladu.

Najviac ma vedia rozčúliť prehlásenia typu: „To nie je nič pre mňa.“ „Mňa to ani trochu nezaujíma.“ „Divadlo, galéria, múzeá sú pre dôchodcov, ktorí nemajú nič lepšie na práci.“

balet

BLBOSTI!
Existuje moderné umenie venované tej najmladšej galérii. Ponuka je taká veľká, že každý kto sa čo aj len trochu snaží si ľahko nájde niečo čo sa mu zapáči.
Každý si vie nájsť lepší program ako sa elegantne obliecť a zájsť na nudnú a nekonečnú operu do divadla. Súhlasím, že to nie je to najzaujímavejšie na svete a aj novodobý film či hudba sú súčasťou umenia. Som však presvedčená, že na tú klasickú kultúru sa to v určitých ohľadoch nechytá. Preto sa nebojte, nájdite si to, čo vám vyhovuje najviac a aspoň 2-3x do roka si spravte čas na rozvíjanie svojej umeleckej stránke.

You may also like...