Prečo mať doma spoločníka?

Ľudia majú veľmi často pocit samoty. A práve vtedy, keď majú takýto pocit, uchyľujú sa k tomu, že si chcú kúpiť nejakého domáceho miláčika. Vlastne sa im ani niet čo čudovať. veď domáci miláčik je niečo, bez čoho sa ľudia občas ani len nezaobídu. Postupne sa stáva členom rodiny, niekým, bez koho nedokážeme fungovať a vieme, že je to jednoducho tvor, ktorý je tu pre nás v časoch dobrých a aj zlých. Niektorí ľudia však akosi predsa len proti domácim miláčikom protestujú. Pýtame sa preto, aké sú dôvody mať domáceho miláčika?

štěně
 
Láska, ktorú si kúpiš za peniaze
Keď idete do obchodu so zvieratkami alebo k niekomu, od koho si chcete zvieratko kúpiť, väčšinou si môžete byť stopercentne istý, že pôjde o stretnutie na slepo. Je jasné, že to buď zafunguje, alebo nie. No podstatné je, že váš miláčik nebude rozmýšľať nad tým či sa mu páčite alebo nie. On vás bude milovať od prvej chvíle a tým si teda naozaj môžete byť istý. Pozrie sa na vás a bude vedieť, že vy ste ten človek, kvôli ktorému bude každý deň dobrodružstvom. Vy budete jeho všetkým.
 
Spoločník a liek na depresiu
Ak nemáte partnera a často trpíte depresiami, to najlepšie, čo môžete pre seba urobiť, je mať doma spoločníka. Je to veľmi dobré riešenie aj vtedy, keď trpíte chronickými depresiami. Nič nie je lepšie, ako keď sa ku vám pritúli váš maznáčik, ktorý okamžite spozná, keď niečo nie je v poriadku. Verte tomu, že nič z vás pocit smútku nedostane tak dobre, ako práve váš kamarát do časov aj nečasov. Predsa len je to všeobecne známe, že niektoré zvieratká sú vhodné aj pre takéto prípady ľudí. Okrem toho je príjemné vedieť, že doma nikdy nebudete sami, no nie?

pejsek
 
Buďte šťastný, že máte možnosť nejaké zvieratko si zaobstarať. A nemusí to byť hneď psík. Pokojne môžete mať doma aj králika, ktorý sa skutočne bude chcieť maznať a bude pri vás. Hoci je jasné, že psík je oveľa lepším riešením.

You may also like...