Predčasný dôchodok

Chcete využiť možnosť ísť do predčasného dôchodku? Povieme si o tom niečo viac.
srdce v písku
Mnoho ľudí sa nevie dočkať, kedy konečne odídu na zaslúžený odpočinok. Čo najrýchlejšie z tohto blázinca preč, neváhať ani chvíľu! Radšej okamžite využiť možnosť predčasného dôchodku, kým to je možné a kým Vám ešte slúži zdravie. Teda samozrejme, v prvom rade záleží na Vás, či ste s prácou spokojní. Ak už cítite únavu a situácia v práci sa z roka na rok vyostruje, mali by sme uprednostniť zdravie, pokoj a čas s blízkymi. Navyše vek, v ktorom môžete odísť do dôchodku sa každú chvíľu zvyšuje. O malú chvíľu budeme na nemožnej hranici. Čo  ak budeme mať 70 rokov a budeme nútení robiť 12 hodín v nejakej fabrike? Vôbec by som sa tomu nečudoval, všetko k tomu speje.
muž na pláži
V roku 2017 je predčasný dôchodok možný vo veku 62 rokov. A to, prosím pekne, vravíme o predčasnom! Teda ak sa blížite k tejto hranici, Vy môžete byť už o chvíľu za vodou a v suchu. V prípade, že sa rozhodnete využiť túto možnosť. Podľa zákona by ženy mali mať nárok odísť o niečo skôr a to podľa toho, koľko vychovávali detí. Je tu však ten bezcitný detail, kedy sa dôchodok môže znížiť o 12, 5%. V prípade, ak vravíme o predčasnom.
kovové mince
Pokiaľ sme teda mali v pláne, že náš dôchodok bude 500 Euro, výsledný dôchodok bude  437, 50 Euro. V prípade, že ste odišli do predčasnej penzie, takáto suma bude predstavovať Váš pravidelný dôchodok i v dobe, ak dosiahnete veku, kedy by ste odišli normálne, teda nie predčasne. Ak ž raz využite túto možnosť predčasného dôchodku, Váš mesačný príjem bude o niečo nižší. No ak sa už v práci necítite príjemne a chcete mať čas i na vlastné záujmy i rodinu a známych, v takom prípade tých 12,5 % môže vziať Čert! Príjem už mať budete a pred sebou kopec voľného času pre Vaše vlastné záujmy. Môžete z tohto nestáleho a frustrujúceho kolobehu nadobro odísť a príjem už máte istý. 

You may also like...