Šifrovanie správ v systémoch Android či iOS

Ak aj Vy chcete posielať správy bez toho, aby ste sa obávali, že by iní ľudia mohli vidieť texty, ktoré odosielate, mali by ste používať šifrovanú službu zasielania správ. Nikdy neexistuje skutočná záruka, že to, čo píšete, sa nebude niekde zobrazovať. Preto je šifrovanie správ považované za dobrý krok k ustráženiu si súkromia.

mobil

Ak s tým ešte nie ste oboznámený, šifrovanie pomáha skompilovať obsah správy do náhodných údajov, kým sa neobjaví na druhom konci, kde sa pôvodná správa opäť spojí. To znamená, že ak niekto zachytí správu, napríklad hacker, uvidí prevažne len kopec náhodných znakov a symbolov. Majte ale na pamäti, že to nechráni vaše správy pred zobrazením, ak má niekto prístup k vášmu telefónu.
Ak chcete zašifrovať správy v zariadeniach iPhone a Android, máme pre Vás niekoľko tipov.

Použitie iMessage
Ak vlastníte iPhone a odosielali ste textové správy niekomu, kto má tiež iPhone, vaše správy už budú zabezpečené vďaka šifrovacím kľúčom, ktoré Apple už drží v aplikácii iMessage. To však neplatí, keď posielate pravidelnú „zelenú“ bublinovú textovú správu inému telefónu, ktorý nie je iPhone. Prípad s „modrými“ bublinkovými správami funguje len medzi iPhones, iPad a Mac.

aplikace

Použitie aplikácie Signal
Jednou aplikáciou typu go-to pre ľudí, ktorí chcú šifrované správy, je Signal. Táto jednoduchá aplikácia je k dispozícii pre zariadenia iPhone a Android. Najprv si aplikáciu stiahnete a zaregistrujete svoje telefónne číslo. V systéme Android si ju môžete dokonca nastaviť ako predvolenú aplikáciu na odosielanie správ. Keď odošlete správu niekomu bez signálu , požiada vás, aby ste túto osobu pozvali na používanie aplikácie. Aby boli vaše správy šifrované je potrebné, aby aj osoba s ktorou si píšete mala nainštalovanú túto aplikáciu.

Signál má tiež množstvo bezpečnostných funkcií, ako je zabránenie snímaniu obrazovky, vypnutie klávesnice atď.. Je tiež možné nastaviť, aby správy po 5 sekundách zmizli, čo je výhodné, ak sa obávate o to, že niekto kto má prístup k vášmu telefónu si bude čítať správy.
A nakoniec, Signal vám ukáže „bezpečnostné“ číslo, ktoré môžete porovnať s osobou, s ktorou sa rozprávate, aby ste sa uistili, že konverzácia je bezpečná.

smarthpone

Použitie WhatsApp
Tiež patrí medzi aplikácie, ktoré ponúkajú šifrovanie správ. WhatsApp nevyžaduje, aby ste zmenili nastavenia. Všetko je predvolene šifrované. Taktiež sľubuje, že neuloží žiadne správy na svojich serveroch, čo znamená, že vaše správy sa uchovávajú lokálne na telefónoch, z ktorých sú odosielané a prijaté. Spoločnosť WhatsApp má tiež webové rozhranie, pomocou ktorého si môžete chatovať aj z webového prehliadača v počítači.

You may also like...