Sklenená sprchová zástena, ktorá zaujme aj Vás

Čisté línie skla sú v architektúre veľmi obľúbené a využívané. Sklo je ušľachtilý prvok nielen v interiéri ale aj v exteriéri. Má široké využitie, hodí sa takmer do každého interiéru aj vrátane kúpeľní.

bathroom-1336165_640

Sprchova zastena je dokonalým príkladom elegantného a zároveň praktického využitia skla v dome alebo byte. Jej využitie je mnohostranné, dodáva priestoru dostatok svetla a dokonale ho láme. Aj vrátane kúpeľní, kde súčasne zachováva intimitu priestoru a dodáva mu zároveň funkčný rozmer. Sklenené sprchové zásteny nahrádzajú klasické murované steny obložené kachličkami. Pôsobia odľahčene a nadčasovo. Sklo je vyrobené zo špeciálne tvrdeného bezpečnostného skla, ktoré spĺňa legislatívne požiadavky. V ponuke nájdete viaceré druhy – matné, priesvitné, pieskované, s potlačou, grafosklo alebo farebné. Odborníci Vám vypracujú návrh podľa Vašich pôvodných požiadaviek aj vrátane odborných rád. Po odsúhlasení a vzájomnej konzultácii sa realizuje celkové prevedenie. Súčasťou je zhotovenie nosných rámov, priečok a doplnkov.

Sklenená zástena môže byť otváracia alebo voľná.

Moderné domácnosti uprednostňujú tzv. „walk in sprchy“ – jedná sa o sprchové kúty bez vstupných dverí. Je v nich dokonalá cirkulácia vzduchu, bezpečný prístup a dostatok priestoru. Sprchové zásteny vytvoria dokonalý sprchovací kút. Vo vhodne zladenom prevedení s celkovým interiérom kúpeľne vyniknú. Ich údržba je jednoduchá, nároky na udržiavanie čistej kúpeľne sa minimalizujú.

bathroom-2132342_640

Na výber je množstvo kombinácií, vždy je dôležité vychádzať z pôvodného charakteru kúpeľne. Do prírodne ladených tónov sa hodí matné jemne pieskované sklo v hnedých odtieňoch. Naopak chladnejšie farebné obklady si vyžadujú číre sklo, prípadne grafosklo s bielymi alebo striebornými motívmi. Na požiadanie je možnosť použitia skla s výraznými bezpečnostnými pásmi alebo fóliami.

Doplnky na sklenených zástenach je potrebné voliť citlivo. Musíme si uvedomiť, že sa jedná o súvislú sklenenú plochu, ktorá vyžaduje minimum doplnkov. V ponuke sú jemné kovové madlá a úchytky, ktoré sú dostatočne bezpečné.

V kombinácii so sklenenými zástenami Vás určite oslovia.

You may also like...