Spôsoby ako môžu obojky ublížiť Vášmu psovi


Uškrtenie
Ak sa používa nesprávnym spôsobom, obojky môžu vášho psa vystaviť riziku uškrtenia.
Pes môže vyskočiť a zachytiť límec na oplotení alebo okennú západku, čo môže viesť k uduseniu. Závesné štítky môžu byť tiež zachytené na prepravkách a iných predmetoch a spôsobujú udusenie.
Dokonca aj vhodný golier môže byť nebezpečný, ak sa používa na viazanie psa na záhrade. Počuli sme o psoch, ktorí sa snažili skákať cez ploty, ale boli viazaní na dlhom vodítku a nakoniec sa zavesili s golierom.

modrý obojek

Zranenia končatín alebo úst
Okrem škrtenia a udusenia môže obojok predstavovať ďalšie vážne fyzické riziká, najmä ak je príliš voľný. Napríklad, ak si maznáčik chce poškriabať ucho a golier je uvoľnený, jeho zadná noha alebo predná noha by sa mohla uviazať vo vnútri goliera, ktoré prečnievala. Môže to viesť k natrhnutiu končatín. Tiež psy nechávajú zuby alebo jazyk prilepené do príliš voľného goliera, zatiaľ čo sa sami hrajú, čo môže viesť k poškodeniu zubov a ďalším úrazom v ústach.
Aby sa zabránilo fyzickému zraneniu a uškrteniu, odporúčame obojky na odtrhnutie, ktoré sú navrhnuté tak, aby sa odtrhli pri pôsobení tlaku na sponu. Takéto obojky, ktoré zabraňujú mnohým potenciálne smrteľným zraneniam pomáhajú psíkom ale aj majiteľom.

Kožné problémy
Príliš tesný golier môže byť pre psa škodlivý a dokonca aj „mierne tesný“ golier môže viesť k podráždeniu kože. Obojky, ktoré sú príliš tesné, môžu spôsobiť vypadávanie srsti a koža v týchto oblastiach môže byť náchylnejšia na infekciu.
V extrémnych prípadoch môže veľmi strnulý golier prischnúť na krk psa. To sa môže stať v prípadoch zanedbania, keď je psík vo veľkosti šteniatka ponechaný na rastúcom psovi.

psí obojek

Vo všeobecnosti, na ochranu krku vášho šteňaťa, odporúčame rozhodovať sa medzii niekoľkými rôznymi obojkami a pravidelne kontrolovať, či sa stále dobre hodia. Tiež odporúčame nechať vášho psa spať v noci bez obojku, aby mala srsť a koža vášho domáceho miláčika šancu oddychovať.

You may also like...