Chcete zistiť, v akých hraniciach sa pohybuje cena SEO optimalizácie? Poviem vám to na rovinu, k týmto údajom sa dopátrate len veľmi ťažko. Bez toho, aby ste oslovili agentúru, sa ku konkrétnym cenám naozaj nedostanete. Platí to aj vtedy, ak nebudete osloviť agentúru, ale jednotlivých ľudí, ktorí sa SEO venujú a ponúkajú svoje služby.Človek drží v ruke lístoček s nápisom „kontaktujte nás“

Cenníky na webových stránkach sú len orientačné

Keď som sa snažila zistiť, koľko SEO stojí, narazila som na dva problémy. na mnohých weboch som na cenníky ani nenarazila a ak som už aj na nejaké narazila, tak sa následne absolútne nezhodovali s reálnou cenou.

Cenníky na weboch sú len orientačné. Úplne bežne sa mi stávalo to, že cena za jednu normostranu PR článku sa pohybovala okolo dvadsiatich eur, no keď som si u dotyčnej agentúry nechala https://www.zivefirmy.cz/nechala-filip-kovarstvi_f1022409 vypracovať nezáväznú cenovú ponuku, jeden text zrazu stál ba pätnásť eur alebo omnoho menej. Samozrejme, že som narazila aj na prípady, kedy bola cena vyššia.

Prečo sa ceny nezhodujú

Rozdielne ceny na stránkach a v nezáväznej cenovej ponuka sa líšia preto, že konečná cena závisí od doby, počas ktorej budete s agentúrou spolupracovať a aké „množstvo“ SEO od nej budete potrebovať. Funguje to rovnako, ako pri nákupe potravín. Litrová minerálka bude v prepočte stáť vždy menej, ako tá istá minerálka v pollitrovej fľaške.Muž sedí a na kolenách má notebook

Ako zistiť konečnú sumu

Naznačila som to už niekoľkokrát. Ak sa chcete dopátrať k aspoň orientačnej cene SEO, musíte danú agentúru osloviť. Na základe vašich požiadaviek, vám bude následne vypracovaná cenová ponuka, za ktorú nič neplatíte, teda, aspoň by ste nemali. Počítajte s tým, že ani táto cena nie je presná na cent, no v rámci nejakej bližšej predstavy o tom, koľko budete musieť do optimalizácie zainvestovať, vám bez najmenších pochýb veľmi pomôže. Prestaňte sa teda hnevať na to, že na stránkach agentúr neviete nájsť cenníky a radšej rýchlo napíšte email alebo zavolajte. Budete o čosi múdrejší.

Previous post Ako zabaviť deti v Turecku
Next post Odpovedajte na otázky a zarábajte
Menu